Lietuvos kriminalinės policijos biuras stiprina kovą su dark web ir kriptovaliūtų naudojimu narkotikų kontrabandos srityje

Data

2019 04 22

Įvertinimas
0
1.jpg

Š. m. kovo 25-27 d. startavo projektas „Koordinuota kova su naujomis tendencijomis narkotikų kontrabandos srityje (SNOW WHITE)“ (toliau – Projektas). Projekto atidarymo renginyje dalyvavo projekto partneriai iš Rumunijos, Lietuvos, Belgijos policijos ir prokuratūros tarnybų.

Šis Projektas yra iki šiol tebevykstančio bendradarbiavimo su Rumunijos teisingumo ir vidaus reikalų tarnybomis tęsinys. Projektu siekiama sustiprinti kovos su sintetinių narkotinių medžiagų gamyba ir platinimu susijusius gebėjimus ir kompetencijas, aptarti naujus teisėsaugos darbo metodus tiriant atvejus, kai neteisėtai veiklai vykdyti naudojamasi dark web (liet. tamsusis internetas) ir kriptovaliūtų instrumentais, skirtais nuslėpti nusikalstamus sandorius.

Įgyvendinant Projektą siekiama pagerinti bendradarbiavimą ir apsikeisti gerąją praktika kovoje su narkotikų įvežimu per jūrų uostus. Projekto metu didelis dėmesys bus skirtas ekspertiniu susitikimų ir praktinio mokymo renginių organizavimui.

Dalyvavimas Projekte suteiks galimybę Lietuvos kriminalinės policijos biurui palaikyti esamus ir užmegzti naujus naudingus darbinius kontaktus su kitų Europos valstybių teisingumo ir vidaus reikalų tarnybų atstovais, tiriant tarptautinius ir tarpregioninius nusikaltimus narkotikų kontrabandos srityje.

Europos Sąjungos Vidaus saugumo fondo iš dalies finansuojamą Projektą koordinuoja Rumunijos prokuratūros tarnyba. Projekto trukmė – 24 mėn. (2018 m. gruodžio mėn. – 2020 m. lapkričio mėn.).

 

                                                                                    

Finansuojama Europos Sąjungos Vidaus saugumo fondo Policijos dalies lėšomis

Europos Komisija – Generalinis migracijos ir vidaus reikalų direktoratas