Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Pareigūnai kelia kompetenciją kovoje su dark web ir kriptovaliutų naudojimu narkotikų kontrabandos srityje

Data

2019 12 13

Įvertinimas
1
VIZITAS_2019 11 18_22 Birstonas_15x21.jpg

                             

Š. m. lapkričio 18-22 d. ir gruodžio 9-13 d. Lietuvoje vyko modernūs ir interaktyvūs tarptautiniai mokymai, skirti kelti teisėsaugos pareigūnų kvalifikaciją kovoje su dark web (liet. tamsusis internetas) ir kriptovaliutų naudojimu narkotikų kontrabandos srityje. Mokymai organizuoti įgyvendinant projektą „Koordinuota kova su naujomis tendencijomis narkotikų kontrabandos srityje (SNOW WHITE)“ (toliau – Projektas).

Mokymuose kvalifikaciją kėlė daugiau nei penkiasdešimt pareigūnų iš Latvijos, Estijos, Lenkijos, Lietuvos kriminalinės policijos biuro ir apskričių vyriausiųjų policijos komisariatų. Mokymus vedė patyrę ekspertai iš Rumunijos.

Projektas yra bendradarbiavimo su Rumunijos teisingumo ir vidaus reikalų tarnybomis tęsinys. Projektu siekiama sustiprinti kovos su sintetinių narkotinių medžiagų gamyba ir platinimu susijusius gebėjimus ir kompetencijas, aptarti naujus teisėsaugos darbo metodus tiriant atvejus, kai neteisėtai veiklai vykdyti naudojamasi dark web ir kriptovaliutų instrumentais, skirtais nuslėpti nusikalstamus sandorius.

Įgyvendinant Projektą siekiama taip pat pagerinti bendradarbiavimą ir apsikeisti gerąją praktika kovoje su narkotikų įvežimu per jūrų uostus. Projekto metu didelis dėmesys skiriamas ekspertinių susitikimų ir praktinio mokymo renginių organizavimui, vienu iš kurių tapo mokymai organizuoti Lietuvoje. Dalyvavimas Projekte suteikia galimybę palaikyti esamus ir užmegzti naujus naudingus darbinius kontaktus su kitų Europos valstybių teisingumo ir vidaus reikalų tarnybų atstovais, tiriant tarptautinius nusikaltimus narkotikų kontrabandos srityje.

Europos Sąjungos Vidaus saugumo fondo iš dalies finansuojamą Projektą koordinuoja Rumunijos prokuratūros tarnyba. Projekto trukmė – 24 mėn. (2018 m. gruodžio mėn. – 2020 m. lapkričio mėn.).