>
2023-11-30

Vienoje vyksta 91-oji Interpolo generalinė asamblėja

2023 m. lapkričio 28 – gruodžio 1 d. Vienoje, Austrijoje, vyksta 91-oji Interpolo Generalinė asamblėja. 100-ąjį jubiliejų menančio Interpolo renginyje dalyvauja Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė, Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla bei kiti Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos policijos ir Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai. 

Interpolo Generalinės asamblėjos paraštėse Lietuvos delegacija susitiko su Interpolo Generaliniu sekretoriumi Jurgen Stock ir aptarė Sausio 13-osios bylos teisėjų, prokurorų ir kitų pareigūnų politiškai motyvuoto persekiojimo klausimą, taip pat pristatė Lietuvos poziciją dėl Rusijos ir Baltarusijos siūlymų Generalinei asamblėjai. Interpolo Generaliniam sekretoriui pranešta apie Lietuvos pasirengimą deleguoti Lietuvos policijos atstovą į Interpolo Generalinį sekretoriatą.

Be to, Interpolo Generalinės asamblėjos metu Lietuvos policijos ir Viešojo saugumo tarnybos atstovai dalyvavo ir kituose dvišaliuose ir daugiašaliuose susitikimuose su užsienio partneriais. Dvišalio susitikimo su Jungtinės Karalystės partneriais metu buvo aptarti aktualūs bendradarbiavimo klausimai, susitikus su Austrijos specialiųjų policijos pajėgų EKO Cobra pareigūnais pastariesiems buvo įteiktos policijos generalinio komisaro padėkos už neteisėtos migracijos krizės įkarštyje suteiktą pagalbą, taip pat policijos generalinis komisaras dalyvavo Europos Sąjungos ir Šengeno valstybių policijos vadovų susitikime.