BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Jungtinė operacija prieš neteisėtą migrantų gabenimą iš Baltarusijos

Data

2021 12 20

Įvertinimas
1
Capture4.PNG

Š. m. gruodžio 16 d. didelio masto jungtinės operacijos (Operacija „Srautas“) taikiniu tapo 455 socialinių tinklų paskyros ir grupės, palengvinančios neteisėtą migraciją iš Baltarusijos į Europą. Tai paskyros ir grupės, reklamuojančios suklastotų asmens tapatybės dokumentų, vizų ar nelegalių transportavimo paslaugų pardavimą.

 

Šioje operacijoje dalyvavo Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir kitų valstybių (Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos) pareigūnais.

 

Visą operaciją koordinavo Europolas (Europolo migrantų kontrabandos centras (EMSC) ir Europos kovos su terorizmu centro (ECTC) Europos Sąjungos Interneto informacijos perdavimo padalinys (EU IRU).

 

Operacijos metu Lietuvos pareigūnai identifikavo 239 asmenų, kurie prisidėjo prie migrantų neteisėto gabenimo organizavimo, paskyras ir grupes socialiniuose tinkluose, kuriose buvo skleidžiama informacija apie migrantų neteisėtą gabenimą, prekybą suklastotais asmens tapatybės dokumentais, vyko keitimasis informacija apie neteisėtos migracijos kelius.

 

Europolui atrinkus rizikingiausią informaciją, informacija apie 133 Lietuvos pareigūnų identifikuotas paskyras ir grupes buvo perduota socialinių tinklų, tokių kaip Facebook, Telegram, Tik tok atstovams su prašymu patikrinti, ar nustatytos paskyros ir grupės atitinka paslaugų teikimo sąlygas, ir jas blokuoti.

 

Naujasis Baltarusijos migracijos maršrutas yra labai reklamuojamas socialinėse medijose ir pokalbių programėlėse, o tai tampa svarbiu migrantų pritraukimo veiksniu.