BDAR
gdpr

Jūsų asmens duomenų valdymas

Šiame tinklapyje gali būti naudojami slapukai ar kiti jūsų asmens duomenys tinklapio funkcionalumo tikslais. Kai kurie iš šių slapukų yra būtini, o kiti padeda mums patobulinti jūsų patirtį ir gauti duomenų, kaip ši svetainė yra naudojama.


Lietuva teiks paramą Azerbaidžanui kovos su korupcija srityje

Data

2021 11 17

Įvertinimas
0
d1_dvyniai-su-azerb-3-veliavos.png

Š. m. lapkričio 15 d. Europos Sąjungos (ES) delegacija Baku, Azerbaidžane, pranešė, kad Lietuva laimėjo ES Dvynių programos projektą „Parama Azerbaidžano nusikalstamo turto susigrąžinimo ir valdymo sistemos reformai“. Projektą įgyvendins Lietuvos specialiųjų tyrimų tarnybos, Lietuvos vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos Aukščiausiojo Teismo, Lietuvos generalinės prokuratūros, Lietuvos kriminalinės policijos biuro, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie Lietuvos vidaus reikalų ministerijos, Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos finansų ministerijos ekspertai.

Projekto tikslas yra peržiūrėti ir parengti nacionalinius teisės aktus, kurie numatytų kuo platesnį teisinių priemonių spektrą kovoje su korupcija, ypatingą dėmesį skiriant korupciniu būdu įgyto valstybės turto susigrąžinimo klausimams, taip pat perduoti gerąją Lietuvos, ES ir tarptautinių organizacijų praktiką, atsižvelgiant į Azerbaidžano poreikius. Numatoma projekto trukmė yra dveji metai. Projekto finansinį-administracinį valdymą užtikrins Centrinė projektų valdymo agentūra. Europos Komisija projektui įgyvendinti skiria 1,5 milijonus eurų.

Kadangi Lietuvos kriminalinės policijos biuras yra paskirtas Nacionaline turto susigrąžinimo tarnyba Lietuvoje, šios institucijos pareigūnai sieks perteikti sukauptas žinias ir gerąją patirtį Azerbaidžano kolegoms turto susigrąžinimo srityje. Tai jau ne pirmas Lietuvos kriminalinės policijos biuro sėkmingai įgyvendinamas Dvynių projektas, stiprinant šalių paramos gavėjų gebėjimus užkardant, atskleidžiant ir tiriant nusikalstamas veikas.