>

Operacija „Drakonas“ (angl. Dragon) sudavė didžiulį smūgį organizuotam nusikalstamumui

 

logo Dragon operacija.jpg

Koordinuojant Europolui, daugiau nei 60 valstybių, taip pat ir Lietuvos, teisėsaugos institucijos, dalyvavo plataus masto operacijos „Drakonas“ veiksmuose. 2017 m. birželio 5 d. – spalio 20 d. skirtingose vietovėse visame pasaulyje surengtos įvairių krypčių operacijos kovai su sunkiais nusikaltimais ir organizuotu nusikalstamumu Europos Sąjungoje ir kitose šalyse.

Europolas operacijoje dalyvaujančioms šalims teikė operatyvinę paramą iš koordinacinio centro Hagoje (Nyderlandai) bei neatidėliotiną pagalbą, užtikrino saugų pasikeitimą informacija, teikė analitinę paramą ir kriminalistinių tyrimų ekspertizes.

Operacija „Drakonas“ sudavė didžiulį smūgį organizuotam nusikalstamumui. Visų vykdytų priemonių metu buvo sulaikyta, suimta šimtai įtariamųjų, konfiskuoti dideli neteisėtai laikomų ir/ar gabenamų narkotikų kiekiai, išaiškinta daugybė nusikaltimų, dokumentų klastojimo atvejų, konfiskuoti ginklai, identifikuoti neteisėti imigrantai ir kt.

Operacijos priemonių metu pagrindinis dėmesys buvo skirtas kovai su sukčiavimais, vykdomais visų tipų mokėjimo kortelėmis perkant skrydžių bilietus; kovai su augančiu nusikalstamumu „Darknet“ (liet. Tamsiajame tinkle); kovai su neteisėta narkotinių medžiagų apyvarta, kovai su neteisėtu patekimu į šalį ir kontrabandine veikla; kovai su tokiomis nusikalstamumo sritimis kaip pagalbos neteisėtai imigruoti suteikimas ir prekyba žmonėmis, vykdomu slapta įvežant asmenis sunkvežimiais, krovininiais traukiniais ir konteineriais, kartu vykdant ir akcizu apmokestinamų prekių kontrabandą, kova su nelegalia prekyba šaunamaisiais ginklais.

Svarbiausios vykdytos priemonės: Pasaulinė oro uosto veiksmo diena (Global Airport Action Day); Patruliavimo elektroninėje erdvėje savaitė (Cyber-patrolling Week); Jungtinė veiksmo diena „Dunojus II“ (Joint Action Day Danube II); Jungtinė veiksmo diena „Aeolos“ (Joint action Day Aeolos); Jungtinė veiksmo diena „Dvilypis“ (Joint Action Day Dual); Didelio masto jungtinė veiksmo diena (LS–JAD) (Large-Scale Joint Action Day (LS-JAD); Jungtinė veiksmo diena „Kalibras“ (Joint Action Day Calibre).

Išsamų Europolo pranešimą spaudai galite skaityti paspaudę šią nuorodą: Nuoroda į Europolo pranešimą Operacija „Drakonas“ (angl. Dragon) sudavė didžiulį smūgį organizuotam nusikalstamumui.

Atnaujinimo data: 2023-12-14