>

2020 m. tarptautinė kampanija „Think Before U Click“

ecsm_fb_feed_1000x1000_01.jpg

2020 m. spalį aštuntą kartą organizuojamas Europos kibernetinio saugumo mėnuo − Europos Sąjungos kampanija, kuria siekiama didinti ES piliečių saugumą internete. Metinę informuotumo apie kibernetinį saugumą didinimo kampaniją koordinuoja Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra (ENISA) ir Europos Komisija, o prie jos prisideda valstybės narės ir daugiau kaip 300 partnerių iš įvairių pramonės sektorių.

Visą spalio mėnesį visoje Europoje vyks šimtai renginių: konferencijos, praktiniai seminarai, mokymo sesijos, bendro pobūdžio pristatymai, internetiniai seminarai ir internetinės kampanijos, kuriais siekiama didinti informuotumą apie kibernetinį saugumą ir teikti naujausią skaitmeninio saugumo srities informaciją per švietimą bei keičiantis gerąja patirtimi. Kasmet Europos kibernetinio saugumo mėnuo, kurio šūkis yra „Už kibernetinį saugumą esame atsakingi visi“, skatina ES piliečius vienytis kovojant su kibernetinėmis grėsmėmis.

Šių metų Europos kibernetinio saugumo mėnesio kampanijos sumanymas − paliesti saugumo klausimus, susijusius su kasdienio gyvenimo skaitmeninimu, kurį paspartino COVID-19 pandemija. 2020 m. kampanija Think Before U Click siekiama skatinti vartotojus būti atsargius internete ir daug dėmesio skiriama įvairioms kibernetinio saugumo temoms, kad jie išmoktų atpažinti kibernetines grėsmes ir joms pasirengti. 

Pirmoji tema yra susijusi su sukčiavimais elektroninėje erdvėje − ji bus nagrinėjama keičiantis įžvalgomis apie esamas ir galimas kibernetines grėsmes. Veikla bus susijusi daugiausia su duomenų vagyste, darbo e. pašto saugumo pažeidimais ir sukčiavimu internetinės prekybos srityje. Šios temos tikslas – paskatinti vartotojus įgyti daugiau žinių apie sukčiavimus kibernetinėje erdvėje, su kuriomis susiduriama internete sudarant verslo ir asmeninius sandorius. 

Antroji tema yra susijusi su skaitmeniniais įgūdžiais − ji bus nagrinėjama vykdant šviečiamąją veiklą, kuria plačioji visuomenė informuojama apie informacijos saugumą. Ši tema apima tokius e. privatumo klausimus, kaip asmens duomenų apsauga ir patyčios bei persekiojimas kibernetinėje erdvėje. Sesijų tikslas – atkreipti dėmesį į kibernetinės higienos svarbą ir nustatyti naudojimosi internetu gerąją praktiką.

Už prie skaitmeninio amžiaus prisitaikiusią Europą atsakinga vykdomoji pirmininko pavaduotoja Margrethe Vestager nurodė: „Kadangi mūsų kasdienis gyvenimas ir ekonomika tampa vis labiau priklausomi nuo skaitmeninių sprendimų, turime suvokti, kad kibernetinis saugumas svarbus mums visiems. Svarbu puoselėti pažangiausio saugumo kultūrą visuose gyvybiškai svarbiuose mūsų ekonomikos ir visuomenės sektoriuose.“

Už europinės gyvensenos propagavimą atsakingas pirmininko pavaduotojas Margaritis Schinas pareiškė: „Europos kibernetinio saugumo mėnesio tikslas – didinti mūsų informuotumą apie kibernetinį saugumą ir mokyti įveikti kibernetines grėsmes. Ši kampanija mums primena, kad galime nesunkiai sustiprinti savo kibernetinį saugumą įprasdami laikytis tam tikros naudingos skaitmeninės praktikos. Kibernetinis saugumas yra ypač svarbus mūsų europietiškam gyvenimo būdui.“

Už vidaus rinką atsakingas Komisijos narys Thierry Bretonas pažymėjo: „Skaitmeninė informacinė erdvė, kaip ir sausumos, jūrų ar oro erdvė, kartais turi saugumo spragų. Jas reikia pašalinti. Mūsų tikslas – užtikrinti ES piliečiams saugiausią informacinę erdvę pasaulyje. Tai pasieksime visų pirma per švietimą. Būtent su tuo ir yra susijęs rytoj prasidėsiantis 2020 m. Europos kibernetinio saugumo mėnuo, kuriuo siekiama didinti informuotumą apie saugumą internete ir ateityje praversiančius kibernetinio saugumo įgūdžius.“

ES kibernetinio saugumo agentūros vykdomasis direktorius Juhanas Lepassaaras pareiškė: „Šiais metais per Europos kibernetinio saugumo mėnesį bus nagrinėjama, kaip keisdamiesi geriausios praktikos pavyzdžiais ir ugdydami kibernetinius įgūdžius savo bendrą kibernetinę ekosistemą galime padaryti atsparesnę. Paprasčiausi patarimai, kaip sumažinti riziką − tai būti informuotiems apie sukčiavimus elektroninėje erdvėje ir būti atsargiems internete. Europos kibernetinio saugumo mėnesį galime tiesiogiai bendradarbiauti su ES piliečiais, įmonėmis ir organizacijomis siekdami didinti jų informuotumą apie kibernetines grėsmes, šias žinias plėsti ir kartu didinti kibernetinį saugumą visose srityse.“

Šiandien, pradėdami kampaniją, organizatoriai paskelbė vaizdo siužetą, kuriame ES piliečiams pateikiama informacijos apie priemones, kurias jie gali taikyti kasdien naršydami internete. 

Oficiali kampanijos svetainė – www.cybersecuritymonth.eu. Kiekviena dalyvaujanti ES valstybė narė turi specialų tinklalapį, kuriame vietos kalba pateikiama atnaujinta informacija. Vartotojai gali rasti patarimų ir rekomendacijų 23 kalbomis, informuotumo didinimo medžiagos, internetinių viktorinų, nuorodų į renginius ir kt. Be to, Europos kibernetinio saugumo mėnesio svetainėje pateikiamas interaktyvus žemėlapis, kuriame vartotojai gali surasti veiklos iniciatyvas ir prie jų prisijungti.  

Pagrindiniai faktai Europos kibernetinio saugumo mėnuo yra kiekvieną spalį visoje Europoje vykstanti ES metinė informuotumo didinimo kampanija, skirta kibernetiniam saugumui didinti. Europos kibernetinio saugumo mėnesį koordinuoja Europos Sąjungos kibernetinio saugumo agentūra (ENISA) ir Europos Komisija, o prie šios iniciatyvos prisideda ES valstybės narės ir daugiau kaip 300 partnerių (vyriausybės, universitetai, ekspertų grupės, NVO, profesinės asociacijos, privačiojo sektoriaus įmonės). Pirmoji kampanija surengta 2012 metais. 

„Už kibernetinį saugumą esame atsakingi visi“ − Think Before U Click.
Prisijunkite prie kampanijos: Twitter @CyberSecMonth, saitažodžiai #CyberSecMonth ir #ThinkB4UClick, Facebook − @CyberSecMonthEU.

Daugiau informacijos apie Europos kibernetinio saugumo mėnesį pateikiama adresu cybersecuritymonth.eu.

Naudingos nuorodos
Europos Sąjungos kibernetinio saugumo strategija
Europos kibernetinio saugumo mėnuo: įgyk kibernetinių įgūdžių
Bendrosios skaitmeninės rinkos strategija 
Kibernetinis saugumas bendrojoje skaitmeninėje rinkoje
ENISA COVID-19 pandemijos laikotarpio gairės 
Europos kibernetinio saugumo konkursas 

KONTAKTAI ŽINIASKLAIDAI
[email protected]

Atnaujinimo data: 2023-12-13