>

2021 m. EMSC Operacija „Srautas“ prieš neteisėtą migrantų gabenimą iš Baltarusijos

Š. m. gruodžio 16 d. didelio masto jungtinės operacijos (Operacija „Srautas“) taikiniu tapo 455 socialinių tinklų paskyros ir grupės, palengvinančios neteisėtą migraciją iš Baltarusijos į Europą. Tai paskyros ir grupės, reklamuojančios suklastotų asmens tapatybės dokumentų, vizų ar nelegalių transportavimo paslaugų pardavimą.

Šioje operacijoje dalyvavo Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Valstybės sienos apsaugos tarnybos prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos ir kitų valstybių (Latvijos, Estijos, Suomijos, Lenkijos, Vokietijos) pareigūnais.

Visą operaciją koordinavo Europolas (Europolo migrantų kontrabandos centras (EMSC) ir Europos kovos su terorizmu centro (ECTC) Europos Sąjungos Interneto informacijos perdavimo padalinys (EU IRU).

Operacijos metu Lietuvos pareigūnai identifikavo 239 asmenų, kurie prisidėjo prie migrantų neteisėto gabenimo organizavimo, paskyras ir grupes socialiniuose tinkluose, kuriose buvo skleidžiama informacija apie migrantų neteisėtą gabenimą, prekybą suklastotais asmens tapatybės dokumentais, vyko keitimasis informacija apie neteisėtos migracijos kelius.

Europolui atrinkus rizikingiausią informaciją, informacija apie 133 Lietuvos pareigūnų identifikuotas paskyras ir grupes buvo perduota socialinių tinklų, tokių kaip Facebook, Telegram, Tik tok atstovams su prašymu patikrinti, ar nustatytos paskyros ir grupės atitinka paslaugų teikimo sąlygas, ir jas blokuoti.

Naujasis Baltarusijos migracijos maršrutas yra labai reklamuojamas socialinėse medijose ir pokalbių programėlėse, o tai tampa svarbiu migrantų pritraukimo veiksniu.

 

Atnaujinimo data: 2023-12-13