>

2021 m. tarptautinė kampanija „Most Wanted“

Nematomi minioje: padėkite užtikrinti, kad ieškomiausi Europos nusikaltėliai nepabėgtų nuo savo nusikalstamos praeities.

111.PNG

Š. m. gruodžio 3 d. pradedama tarptautinė kampanija „Most Wanted“ (liet. „Ieškomiausi“), skirta Europos labiausiai ieškomų nusikaltėlių paieškai. Kampaniją vykdo Europolas, Europos aktyvios besislapstančių asmenų paieškos grupių tinklas (ENFAST) ir Europos valstybių teisėsaugos institucijos. 

Visi šioje kampanijoje viešinami nusikaltėliai yra ieškomi už sunkius ir labai sunkius nusikaltimus, tokius kaip nužudymai, prekyba narkotikais ar žmonėmis.

Šiais metais pagrindinis kampanijos dėmesys yra sutelktas į nusikaltėlius, kurie jau ilgą laiką slapstosi išvengdami teisingumo. Daugelis šių nusikaltėlių laikosi gana įprasto gyvenimo būdo, kruopščiai slėpdami savo tamsią kriminalinę praeitį. 

Šiemet kampanijoje dalyvauja beveik visos Europos Sąjungos valstybės. Europolo labiausiai ieškomų nusikaltėlių svetainėje yra publikuojamos 62 ieškomų asmenų nuotraukos.

Europos teisėsaugai reikia Jūsų pagalbos!

Visuomenės prašome padėti Europos teisėsaugos bendruomenei surasti ieškomiausius nusikaltėlius. 

Viešumas yra didelis pagalbininkas, leidžiantis sulaikyti ilgą laiką besislapstančius asmenis. 

Prašome apsilankyti Europos labiausiai ieškomų asmenų interneto svetainėje www.eumostwanted.eu ir, įsižiūrėjus į nusikaltėlių nuotraukas, pagalvoti, ar Jūs nepažįstate tų asmenų. Jei atpažinote nuotraukoje užfiksuotą žmogų ir Jums žinoma jo buvimo vieta, interneto svetainė suteikia galimybę apie tai pranešti anonimiškai. 

Po padidinamuoju stiklu atsidūrė net trys lietuviai

Pirmasis iš jų – Renaldas Kanys, gim. 1973-09-26. Šis lietuvis nuo 2007 m. iki 2017 m. vadovavo ginkluotam nusikalstamam susivienijimui ir, veikdamas savo ir nusikalstamo susivienijimo naudai bei siekdamas praturtėti iš nusikalstamos veiklos, organizavo didelio kiekio narkotinių medžiagų platinimą, šaunamųjų ginklų ir narkotinių medžiagų kontrabandą, nusikalstamu būdu įgyto turto legalizavimą. Taip pat organizavo žmonių nužudymą pavojingu būdu.

Kitas asmuo, atsidūręs tarp Europos ieškomiausiųjų – Remigijus Byčius, gim. 1981-04-04. Šis asmuo pasislėpė nuo jam paskirtos 12 m. laisvės atėmimo bausmės, kuri buvo skirta dėl neteisėto disponavimo itin dideliu narkotinių medžiagų kiekiu. Remigijus Byčius taip pat yra nusikalstamos grupuotės lyderis.

Trečias, ir ne mažiau pavojingas, ieškomas asmuo yra Edgaras Kalasūnas, gim. 1982-05-11. Jis, veikdamas organizuotoje grupėje su ginkluoto „Kamuolių“ nusikalstamo susivienijimo nariais, dėl chuliganiškų paskatų nužudė žmogų, taip pat, neturėdamas tam leidimo, įgijo, gabeno ir laikė šaunamuosius ginklus, šaudmenis bei sprogmenis.

Įsižiūrėkite į šių ieškomų asmenų veidus – galbūt juos matėte būtent Jūs! Jeigu atpažinote kurį nors iš šių asmenų ir turite informacijos apie jų buvimo vietą – praneškite apie tai policijai!

Tik veikdami kartu galime sustabdyti tarptautinį nusikalstamumą

Tarptautinė kampanija „Most Wanted“ ENFAST ir Europolo buvo pradėta įgyvendinti dar 2016 m. 

ENFAST grupių pareigūnai vykdo nusikaltėlių, kuriems buvo išduotas Europos arešto orderis ir kurie yra įtariami ar nuteisti už sunkių ir labai sunkių nusikaltimų padarymą, paiešką. Dažniausiai šie nusikaltėliai slapstosi užsienio šalyse, bėgdami iš vienos šalies į kitą, todėl tarptautinis bendradarbiavimas tarp skirtingų šalių ENFAST grupių pareigūnų yra nepaprastai svarbus.

Nuo pat pradžios kampanija sulaukė didelio pasisekimo. 2020 m. buvo sulaikyta 16 bėglių. Net 5 sulaikymai buvo tiesioginis šios kampanijos nuopelnas. Šie sulaikymai įvyko tiek dėl atidžių visuomenės narių ir jų pranešimų, tiek dėl to, kad kai kurie bėgliai, neatlaikę padidėjusio visuomenės dėmesio jų nusikaltimams, pasidavė patys.

Nuo 2016 metų iš viso sulaikyta 110 bėglių, iš kurių 41 buvo rastas pasinaudojant informacija, kurią suteikė visuomenė „Most Wanted“ interneto svetainėje.

Jean-Philippe Lecouffe, Europolo Operacijų valdybos direktoriaus pavaduotojas, teigia: „Šios kampanijos  širdis – teisingumas nukentėjusiųjų atžvilgiu. Įsižiūrėjus į Europos labiausiai ieškomų nusikaltėlių interneto svetainėje patalpintas nuotraukas, Jūs galite padėti sulaikyti ilgus metus ieškomus bėglius ir patraukti juos atsakomybėn. Iki šios dienos sulaikyta 110 nusikaltėlių – Europolui ir nacionalinėms teisėsaugos institucijoms reikia Jūsų pagalbos, užtikrinant Europos piliečių saugumą“.

Jau šiandien apsilankydami „Most Wanted“ interneto svetainėje Jūs galite pateikti svarbios informacijos ir padėti surasti bėgančius nuo teisingumo asmenis.

Taip pat sekite kampaniją „Most Wanted“ Europolo socialiniuose tinkluose:

Twitter: www.twitter.com/europol
Facebook: https://lt-lt.facebook.com/europol/
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/europol

Oficialus kampanijos „Most Wanted“ tinklapis: www.eumostwanted.eu

Atnaujinimo data: 2023-12-14