>

Įgyvendinta EMPACT priemonė „EAD Oro Uostai“

EMPACT.png

Šių metų liepos 7–12 d. buvo įgyvendinta EMPACT* „Kanapės, kokainas, heroinas“ plano priemonė „Oro uostai“. Šios iniciatyvos tikslas buvo tuo pačiu metu, šalių narių oro uostuose, atlikti informacijos analizę ir asmenų profiliavimą bei jų tikrinimą, siekiant nustatyti galimus narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos atvejus.

Lietuvos kriminalinės policijos biuras kartu su Policijos departamento Pajėgų valdymo valdyba ir Muitinės kriminaline tarnyba pagal iš anksto patvirtintą veiksmų planą ir sukurtus rizikos profilius, atliko informacijos analizę ir keleivių skrendančių į Europą, tame tarpe ir Lietuvos Respubliką, iš Pietų Amerikos šalių: Argentinos, Barbadoso, Bolivijos, Dominikos Respublikos, El Salvadoro, Jamaikos, Jordanijos Panamos ir Afrikos valstybių: Benino, Burkina Fasa, Kape Verde,  Kamerūno, Gambijos, Ganos, Ginea Bisau, Malio, Nigerio, Nigerijos, Togo, Senegalo, sąrašų profiliavimą.

Operacijos metu Madride, Ispanijoje buvo įsteigtas visą parą veikiantis koordinavimo štabas, kuriame dalyvavo atstovai iš Belgijos, Bulgarijos, Ispanijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Portugalijos, Prancūzijos, Slovakijos, Šveicarijos, Vengrijos, Vokietijos. Taip pat dalyvavo ir atstovai iš tarptautinių institucijų – Europolo, Interpolo, AIRCOP, WCO, FRONTEX. Šiame centre vyko operatyvus informacijos apsikeitimas, paklausimų įgyvendinimas bei bendrų operacijų koordinavimas nacionaliniu ir tarptautiniu lygiu.

Lietuvos pareigūnai pagal sukurtą rizikos profilį atrinko ir patikrino ne mažiau kaip 55 asmenis ir 15 krovinių. Buvo nustatyta, kad operacijos metu į ir iš Lietuvos Respublikos vyko asmenys iš tokių valstybių, kaip: Argentina, Barbadosas, Beninas, Brazilija, Dominikos Respublika, Gajana, Ganos, Jordanija, Kamerūnas, Kolumbija, Kosta Rika, Malis, Nigerija.

Įgyvendinus minėtą tarptautinę operaciją visose šalyse narėse dėl narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrabandos buvo pradėti 36 ikiteisminiai tyrimai, sulaikyta 12 asmenų, iš neteisėtos apyvartos išimta apie 160 kg kokaino.

 

*EMPACT – tai Europos kovos su nusikalstamumo grėsmėmis daugiadalykė platforma. Ji grindžiama integruotu požiūriu į Europos Sąjungos vidaus saugumą, apimančiu išorinių Europos Sąjungos sienų kontrolės institucijų, policijos, muitinių ir teismų bendradarbiavimą, informacijos valdymo, inovacijų, mokymo, prevencijos ir Europos Sąjungos vidaus saugumo išorinio aspekto veiksmus, įskaitant, kai aktualu, viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę. Tai Europos Sąjungos flagmanas daugiadalykiam teisėsaugos institucijų bendradarbiavimui kovojant su sunkių formų ir organizuotu nusikalstamumu Europos Sąjungoje.

Atnaujinimo data: 2023-12-13